Archiwum wydarzeń

Fot. T. Maślona, SAF PL

July 19, 2019

Politechnika Lubelska wesprze lubelskich siatkarzy w rozgrywkach I ligi

  Siatkarze LUK Politechnika Lublin mają nowego-starego sponsora. Wsparcie dla klubu zadeklarowała Politechnika Lubelska. Porozumienie o współpracy podpisane zostało 19 lipca 2019 r. w rektoracie Politechniki Lubelskiej. Będzie ono obowiązywać przez najbliższy sezon. 

Więcej o "Politechnika Lubelska wesprze..."

June 18, 2019

Popioły lotne jako prekursory materiałów funkcjonalizowanych

  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego połączyli siły w konsorcjum FUNash, aby opracować serię materiałów funkcjonalizowanych, czyli o zwiększonej użyteczności, wyprodukowanych na bazie popiołów lotnych. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przeznaczyła na prace badawcze 21 mln zł w ramach...

Więcej o "Popioły lotne jako prekursory..."

June 17, 2019

Koncert jubileuszowy 450-lecia Unii Lubelskiej

  Dnia 16 czerwca 2019 r. w Bazylice oo. Dominikanów odbył się koncert z okazji obchodów 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. 

Więcej o "Koncert jubileuszowy 450-lecia Unii..."

June 13, 2019

Wyniki najnowszego rankingu "Perspektyw"

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz 20. opublikowała ranking uczelni.   Wśród 90 sklasyfikowanych uczelni akademickich Politechnika Lubelska zajęła 33 pozycję. To o 1 miejsce wyżej w porównaniu z wynikami ubiegłorocznej edycji. 

Więcej o "Wyniki najnowszego rankingu "Perspektyw""

June 13, 2019

Politechnika Lubelska ma nowy Statut

  Z satysfakcją informujemy, że na posiedzeniu Senatu Politechniki Lubelskiej w dniu 6 czerwca 2019 r. Senatorowie naszej Uczelni przyjęli w głosowaniu (przy jednym głosie wstrzymującym) nowy Statut Uczelni.  

Więcej o "Politechnika Lubelska ma nowy Statut"

November 6, 2019

Nasi naukowcy wrócili z wyprawy do centralnej Azji. Przywieźli trójwymiarowe skany zabytkowych obiektów i eksponatów

  Obrazy na kamieniach, rzeźba Buddy, budynki kultury islamskiej, a nawet stroje władców XIX-wiecznych państw-chanatów. Ich skany przywieźli ze sobą pracownicy Instytutu Informatyki prof. Jerzy Montusiewicz, dr inż. Marek Miłosz i dr inż. Jacek Kęsik, którzy dwa tygodnie spędzili w centralnej Azji – prowadzili badania, mieli zajęcia ze studentami oraz...

Więcej o "Nasi naukowcy wrócili z wyprawy do..."

May 6, 2019

Czasopismo „Builder” doceniło Wydział Budownictwa i Architektury

  Podczas gali projektu „Builder For The Future ” po raz drugi ogłoszono wyniki rankingu Top 10 for the Future. Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej otrzymał wyróżnienie wśród wydziałów kształcących w zakresie architektury. Jury wysoko oceniło dużą aktywnością studentów wydziału w podejmowaniu inicjatyw i...

Więcej o "Czasopismo „Builder” doceniło..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

April 6, 2019

Włączyliśmy się do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”

  W środę 5 czerwca 2019 r. część pracowników i studentów Politechniki Lubelskiej przyszła na uczelnię ubrana w nieuprasowane i zielone rzeczy. Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Jego częścią jest kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami powietrza. 

Więcej o "Włączyliśmy się do kampanii..."

Fot. Patryk Roman, SAF PL

March 6, 2019

Dużo zabawy i radości. Tak bawiliśmy się na pikniku rodzinnym

  1 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbył się piknik rodzinny. Dzień ten wypełniała radość i uśmiech dzieci zarówno tych małych, jak i nieco większych. Organizatorzy bowiem nie pozwolili im się nudzić nawet przez chwilę. 

Więcej o "Dużo zabawy i radości. Tak..."


Archiwum »