Artykuły o rynku pracy

September 13, 2019

Jak domyślić się, o co zapytają na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa rekrutacyjna jest zwykle spostrzegana przez kandydatów jako sytuacja bardzo wymagająca, wręcz trudna. Ludzi stresuje głównie to, że nie wiedzą, czego się spodziewać i przez to często nie potrafią ocenić, jak im pójdzie.Możesz jednak sobie pomóc i przygotować się na to, co Cię czeka, czyli na pytania osoby rekrutującej. Zmniejszysz stres i zwiększysz swoje szanse.

Więcej o "Jak domyślić się, o co zapytają..."

August 13, 2019

Perspektywy zawodowe w branży budowlanej

Dynamiczny rozwój gospodarczy, rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania i nie tylko – to wszystko stwarza atrakcyjne warunki zatrudnienia dla pracowników fizycznych oraz specjalistów z sektora budowlanego. Zarobki są jednak zróżnicowane – na wysokość pensji wpływa m.in. wielkość i lokalizacja firmy, a także doświadczenie zawodowe i poziom kwalifikacji kandydata.

Więcej o "Perspektywy zawodowe w branży..."

July 23, 2019

Chciałbyś rozpocząć poszukiwania pierwszej pracy i zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe?

Masz dużo chęci i motywacji ale masz obawy, że nie ma dla Ciebie odpowiedniej oferty? Mam dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się przydać!PRAKTYKI PODCZAS STUDIÓWZacznij poszukiwania praktyk lub stażu jak najszybciej, nie zwlekaj do czasu otrzymania dyplomu. Rozejrzyj się na rynku, która firma ma profil zgodny z Twoimi potrzebami rozwoju? Zrób listę takich firm i zacznij...

Więcej o "Chciałbyś rozpocząć poszukiwania..."

July 18, 2019

5 sposobów, jak organizować czas na naukę i pracę

Łączenie studiów z pracą może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku dużej ilości zajęć na uczelni. Istnieją jednak skuteczne sposoby, a kluczem do efektywności będzie odpowiednia organizacja.

Więcej o "5 sposobów, jak organizować czas na..."

May 7, 2019

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? 

Więcej o "Na Facebooku szpiegują Cię nie..."

October 6, 2019

58 Architekci na rynku pracy – co warto wiedzieć o zawodzie?

Praca architekta wciąż uznawana jest za prestiżową, elitarną oraz dobrze płatną profesję. Umiejętność tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i pozwoli znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Więcej o "58 Architekci na rynku pracy – co..."

May 30, 2019

Staż a praktyka – najważniejsze informacje

Mimo podobieństw tych dwóch form zatrudnienia watro wiedzieć jakie szczegóły rozróżniają praktykę od stażu.Jak dostać się na staż?Staż to forma stosunku pracy. Stażysta realizuje w trakcie jego trwania zadania zbliżone do obowiązków pracownika etatowego, jednak zasadniczą motywacją jest tu zdobycie doświadczenia potrzebnego w przyszłości.Czas stażu regulują przepisy,...

Więcej o "Staż a praktyka – najważniejsze..."

May 30, 2019

Wynagrodzenie w pracy – regulacje prawne i sposoby wynagrodzeń

Praca służy zarabianiu pieniędzy. Wysokość wypłaty jest jednym z najważniejszych elementów każdej umowy o pracę, jednak warto posiadać nieco szerszą wiedzę o zapisach Kodeku Pracy regulujących kwestię wynagrodzeń.

Więcej o "Wynagrodzenie w pracy – regulacje..."

May 22, 2019

Praca w warunkach szkodliwych – co to oznacza?

W niektórych zakładach pracy środowisko jest szkodliwe dla pracowników. Wówczas przysługują zatrudnionym dodatkowe przywileje, a pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Co nazywamy szkodliwymi warunkami pracy i z czym wiąże się zatrudnienie na narażonym na nie stanowisku?

Więcej o "Praca w warunkach szkodliwych – co..."


Archiwum »