Artykuły o rynku pracy

July 18, 2019

5 sposobów, jak organizować czas na naukę i pracę

Łączenie studiów z pracą może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku dużej ilości zajęć na uczelni. Istnieją jednak skuteczne sposoby, a kluczem do efektywności będzie odpowiednia organizacja.

Więcej o "5 sposobów, jak organizować czas na..."

May 7, 2019

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? 

Więcej o "Na Facebooku szpiegują Cię nie..."

October 6, 2019

58 Architekci na rynku pracy – co warto wiedzieć o zawodzie?

Praca architekta wciąż uznawana jest za prestiżową, elitarną oraz dobrze płatną profesję. Umiejętność tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i pozwoli znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Więcej o "58 Architekci na rynku pracy – co..."

May 30, 2019

Staż a praktyka – najważniejsze informacje

Mimo podobieństw tych dwóch form zatrudnienia watro wiedzieć jakie szczegóły rozróżniają praktykę od stażu.Jak dostać się na staż?Staż to forma stosunku pracy. Stażysta realizuje w trakcie jego trwania zadania zbliżone do obowiązków pracownika etatowego, jednak zasadniczą motywacją jest tu zdobycie doświadczenia potrzebnego w przyszłości.Czas stażu regulują przepisy,...

Więcej o "Staż a praktyka – najważniejsze..."

May 30, 2019

Wynagrodzenie w pracy – regulacje prawne i sposoby wynagrodzeń

Praca służy zarabianiu pieniędzy. Wysokość wypłaty jest jednym z najważniejszych elementów każdej umowy o pracę, jednak warto posiadać nieco szerszą wiedzę o zapisach Kodeku Pracy regulujących kwestię wynagrodzeń.

Więcej o "Wynagrodzenie w pracy – regulacje..."

May 22, 2019

Praca w warunkach szkodliwych – co to oznacza?

W niektórych zakładach pracy środowisko jest szkodliwe dla pracowników. Wówczas przysługują zatrudnionym dodatkowe przywileje, a pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Co nazywamy szkodliwymi warunkami pracy i z czym wiąże się zatrudnienie na narażonym na nie stanowisku?

Więcej o "Praca w warunkach szkodliwych – co..."

May 15, 2019

5 branż, które dynamicznie się rozwijają

Na rynku pracy można zauważyć kilka szybko rozwijających się branż, co pozwala na rozwój zawodowy i uzyskiwanie atrakcyjnych zarobków. Rekruterzy poszukują pracowników z sektora bankowo-finansowego, handlu i sprzedaży B2C/B2B, produkcji FMCG oraz IT.

Więcej o "5 branż, które dynamicznie się..."

March 29, 2019

Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?

Czy mimo obecnej dobrej sytuacji na rynku pracy zdarzają się osoby, które kłamią w CV, żeby wypaść lepiej od innych kandydatów? Jak najbardziej – 1 na 5 osób przyznaje się do kłamstwa, a co 6 kłamiący zostaje przyłapany. Zaskakujące, ale w pełni prawdziwe.

Więcej o "Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?"

March 29, 2019

Zarobki absolwentów uczelni technicznych

Informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka – to kierunki studiów gwarantujące atrakcyjne płace nie tylko specjalistom o dużym doświadczeniu, ale również świeżo upieczonym absolwentom. Osoby, które ukończyły uczelnię techniczną, mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Więcej o "Zarobki absolwentów uczelni..."

April 3, 2019

Formy zatrudnienia – z jakich rozwiązań może skorzystać student?

Chcesz połączyć edukację z pracą? To okazja, żeby zarabiać na swoje potrzeby oraz zdobywać nowe doświadczenia. Umowa o dzieło pozwoli na wykonywanie pracy w domowym zaciszu, np. redagując teksty lub tworząc grafiki. Przy umowie o pracę zyskujesz m.in. prawo do urlopu wypoczynkowego.

Więcej o "Formy zatrudnienia – z jakich..."


Archiwum »