Dziewczyny na politechniki!

Dziewczyny na Politechniki! 2019

Termin: 21 marca 2019, godz. 11.00

Miejsce: Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL,

sala 414, IV piętro

Politechnika Lubelska po raz kolejny bierze udział ogólnopolskim dniu otwartym dla dziewczyn Dziewczyny na politechniki! organizowanym przez Fundację Edukacyjna Perspektywy. W dniu 21 marca 2019 r. w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii studentki, doktorantki, absolwentki i pracownicy Politechniki Lubelskiej opowiedzą o swoich doświadczeniach, zawodowych i naukowych wyzwaniach oraz codziennym życiu na uczelni technicznej. W programie przewidziane są warsztaty przeznaczone specjalnie dla dziewczyn oraz koncert niespodzianka. 

Głównym celem akcji Dziewczyny na politechniki! jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Nauka i technologia potrzebują kobiet. Szczególnie teraz, kiedy kultura innowacji ma coraz większe znaczenie i w tym kierunku zmierza Europa i Polska. Innowacja jest konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę i ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia. Absolwentki kierunków technicznych i ścisłych muszą mieć swój wkład w tworzenie nowych rozwiązań w obszarze naukowo-technologicznym, bo ich potencjał i kreatywność są istotne dla innowacyjności kraju.

 

PROGRAM SPOTKANIA:

11.00-11.30 – pogadanki dla maturzystek z przedstawicielkami Politechniki Lubelskiej, czyli dlaczego warto studiować na uczelni technicznej;

11.30 – 11.45 – przerwa kawowa oraz koncert niespodzianka;

11.45 – 12.30 – warsztaty z budowania własnego wizerunku prowadzone przez  „PEARLS Lublin”