28 maja 2019

Nasz student na 4 miejscu!

Z przyjemnością informujemy, że Pan Filip Begiełło - student Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej zajął czwarte miejsce w finale XX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

 

Olimpiada jest coroczną, dwuetapową imprezą, w której przyszli inżynierowie z całej Polski współzawodniczą w znajomości języka angielskiego. Patronat honorowy nad Olimpiadą corocznie obejmują: JM Rektor Politechniki Poznańskiej, Prezydent Miasta Poznania oraz Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a liczni sponsorzy zapewniają wartościowe i atrakcyjne nagrody dla laureatów.

Pierwszy etap Olimpiady (eliminacje wewnątrzuczelniane) miał miejsce w grudniu 2018 r. Pięcioro studentów Politechniki Lubelskiej zakwalifikowało się do etapu drugiego, który odbył się na terenie Politechniki Poznańskiej. 10 maja 2019 r. w jego ramach przeprowadzono eliminacje pisemne i ustne, a 11 maja 2019 r. - w ścisłym finale - dziesięciu najlepszych studentów przedstawiło przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Wsród nich znalazł się Pan Filip Begiełło, autor prezentacji "Deep learning - revolutionary change in data science": - W ramach prezentacji przedstawiłem czym jest uczenie głębokie i szerzej czym jest samo uczenie maszynowe i sztuczne sieci neuronowe. Opisałem historię powstania idei sztucznych sieci neuronowych i w wyniku tego sieci głębokich oraz ludzi którzy byli odpowiedzialni za ich rozwój i zapewnili że pomysł nie został porzucony. Na koniec krótko omawiałem zastosowania sieci głębokich.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Politechnika Poznańska. Więcej zdjęć z wydarzenia dostępnych jest TUTAJ