3 czerwca 2019

Dużo zabawy i radości. Tak bawiliśmy się na pikniku rodzinnym

Fot. Patryk Roman, SAF PL Fot. Patryk Roman, SAF PL

1 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbył się piknik rodzinny. Dzień ten wypełniała radość i uśmiech dzieci zarówno tych małych, jak i nieco większych. Organizatorzy bowiem nie pozwolili im się nudzić nawet przez chwilę.

 

Największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw. Najmłodsze pociechy bawiły się w basenie pełnym piłeczek, nieco starsze doskonale radziły sobie na torach przeszkód, ściankach wspinaczkowych, wieży skokowej, połykaczach, kulach do skakania czy zjeżdżalniach. Dzieci miały również okazję skorzystać z eurobungee oraz kul wodnych. Te ostatnie wymagały nie lada zręczności.

Nie zabrakło też konkursów sportowych z nagrodami, podczas których dzieci musiały wykazać się nie tylko sprytem i inteligencją, ale również kondycją. Wśród dyscyplin znalazły się m.in. bieg na 30 m, kręgle, skoki na skakance, rzuty do celu.

Dzieci mogły się także pochwalić zdolnościami plastycznymi. Pod okiem naszych architektów powstawały przepiękne portrety oraz pejzaże. Miłośnicy ciastoliny ugniatali, wałkowali i lepili, tworząc najrozmaitsze melanże kształtów, form i kolorów.

Głośno i kolorowo było w namiocie językowym. Język angielski przeplatał się z językiem niemieckim. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały rebusy i krzyżówki, były zabawy z piłką oraz łamańce językowe.

Zwolennicy nieco większego wysiłku fizycznego doskonale bawili się razem ze sportowcami i instruktorami fitness. Można było dowiedzieć się, jak zadbać o własne ciało i zdrowie oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

W strefie tańca niepodzielnie rządziła GAMZA. Odbył się pokaz tanga i jive'a, a chętni mogli spróbować swoich sił w makarenie.

Jak na piknik przystało dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z farbami i kredkami do malowania twarzy. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejki, by wyjść z nich z barwnymi motylami na buzi, groźnymi piratami czy też maskami superbohaterów. Nie mogło również zabraknąć zaplatania warkoczyków czy kręcenia balonów.

Natomiast fani samochodów mieli okazję podziwiać pojazd zbudowany przez naszych pracowników i studentów. Baggi stanowił nie lada atrakcję. Niecodziennie bowiem można wsiąść do takiego auta.

Po intensywnym wysiłku fizycznym uczestnicy pikniku odpoczywali, oglądając program COMEDY MAGIC SHOW, pełen zaskakujących iluzji i efektów specjalnych z udziałem publiczności.

Również łasuchy mogły znaleźć coś dla siebie. Przez cały piknik przy stoiskach z lodami, watą cukrową i popcornem nie brakowało chętnych. A w związku z tym, że była to pora obiadowa, można było spróbować potraw z grilla, kiełbasek i ziemniaków z ogniska oraz różnorodnych sałatek i warzyw. Na ochłodę był łyk… lemoniady.

W podziękowaniu za aktywny udział każde dziecko otrzymało z rąk rektora prof. Piotra Kacejko medal, dyplom i słodki upominek.

To była doskonała okazja, aby spędzić sobotnie popołudnie w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wszystkim, którzy uczestniczyli w pikniku, bardzo dziękujemy za obecność.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:

Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Lubelskiej

oraz

Politechnika Lubelska

 

 

Więcej zdjęć tutaj.