4 czerwca 2019

Włączyliśmy się do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”

Fot. T. Maślona, SAF PL Fot. T. Maślona, SAF PL

W środę 5 czerwca 2019 r. część pracowników i studentów Politechniki Lubelskiej przyszła na uczelnię ubrana w nieuprasowane i zielone rzeczy. Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Jego częścią jest kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami powietrza.

 

Pomysłodawcami akcji byli członkowie Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna wraz z Kołem Naukowym Pollub.my Marketing, działającym przy Katedrze Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

W ramach „Dnia bez prasowania” zorganizowany został przed rektoratem Politechniki Lubelskiej event, podczas którego można było dowiedzieć się o celach Międzynarodowego Dnia Środowiska, w tym problemie zanieczyszczenia powietrza. Ważny jest również wzrost świadomości społecznej, dotyczącej zmiany nawyków i przyzwyczajeń. Chodzi o bardziej świadome, przemyślane wybory konsumenckie.

Uczestnicy spotkania zapisywali na tablicy swoje ekopostanowienia.

Podczas naszej akcji dzieliliśmy się swoimi wrażeniami – jak się czuliśmy, co zyskaliśmy i czy coś straciliśmy nie prasując w tym dniu. Być może uda nam się wspólnie choć trochę zmienić obyczaje dla dobra natury, dla czystego powietrza, a przy okazji zaoszczędzić czas i pieniądze – mówi dr inż. Barbara Szymoniuk z Katedry Marketingu Politechniki Lubelskiej, prezes Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna.

W tym dniu na zielono podświetlone zostaną dwa budynki w centrum Lublina: Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Centrum Spotkania Kultur.