Artykuły o rynku pracy

5 lipca 2019

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? 

Więcej o "Na Facebooku szpiegują Cię nie..."

10 czerwca 2019

58 Architekci na rynku pracy – co warto wiedzieć o zawodzie?

Praca architekta wciąż uznawana jest za prestiżową, elitarną oraz dobrze płatną profesję. Umiejętność tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i pozwoli znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Więcej o "58 Architekci na rynku pracy – co..."

30 maja 2019

Staż a praktyka – najważniejsze informacje

Nowoczesny rynek pracy najwyżej ceni pracowników, którzy zdolni są wnieść do firmy nową wartość. Jest ona reprezentowana przez doświadczenie zawodowe oraz znajomość realiów danej branży. Uzyskanie tej wiedzy wymaga jednak inicjatywy i aktywnego poszukiwania sposobów na zdobycie praktycznych umiejętności. Jedną z dróg, które warto rozważyć jest praktyka lub staż. Różnice...

Więcej o "Staż a praktyka – najważniejsze..."

30 maja 2019

Wynagrodzenie w pracy – regulacje prawne i sposoby wynagrodzeń

Praca służy zarabianiu pieniędzy. Wysokość wypłaty jest jednym z najważniejszych elementów każdej umowy o pracę, jednak warto posiadać nieco szerszą wiedzę o zapisach Kodeku Pracy regulujących kwestię wynagrodzeń.

Więcej o "Wynagrodzenie w pracy – regulacje..."

22 maja 2019

Praca w warunkach szkodliwych – co to oznacza?

W niektórych zakładach pracy środowisko jest szkodliwe dla pracowników. Wówczas przysługują zatrudnionym dodatkowe przywileje, a pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Co nazywamy szkodliwymi warunkami pracy i z czym wiąże się zatrudnienie na narażonym na nie stanowisku?

Więcej o "Praca w warunkach szkodliwych – co..."

15 maja 2019

5 branż, które dynamicznie się rozwijają

Na rynku pracy można zauważyć kilka szybko rozwijających się branż, co pozwala na rozwój zawodowy i uzyskiwanie atrakcyjnych zarobków. Rekruterzy poszukują pracowników z sektora bankowo-finansowego, handlu i sprzedaży B2C/B2B, produkcji FMCG oraz IT.

Więcej o "5 branż, które dynamicznie się..."

29 marca 2019

Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?

Czy mimo obecnej dobrej sytuacji na rynku pracy zdarzają się osoby, które kłamią w CV, żeby wypaść lepiej od innych kandydatów? Jak najbardziej – 1 na 5 osób przyznaje się do kłamstwa, a co 6 kłamiący zostaje przyłapany. Zaskakujące, ale w pełni prawdziwe.

Więcej o "Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?"

29 marca 2019

Zarobki absolwentów uczelni technicznych

Informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka – to kierunki studiów gwarantujące atrakcyjne płace nie tylko specjalistom o dużym doświadczeniu, ale również świeżo upieczonym absolwentom. Osoby, które ukończyły uczelnię techniczną, mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Więcej o "Zarobki absolwentów uczelni..."

4 marca 2019

Formy zatrudnienia – z jakich rozwiązań może skorzystać student?

Chcesz połączyć edukację z pracą? To okazja, żeby zarabiać na swoje potrzeby oraz zdobywać nowe doświadczenia. Umowa o dzieło pozwoli na wykonywanie pracy w domowym zaciszu, np. redagując teksty lub tworząc grafiki. Przy umowie o pracę zyskujesz m.in. prawo do urlopu wypoczynkowego.

Więcej o "Formy zatrudnienia – z jakich..."

26 lutego 2019

RAPORT ADZUNA – umiejętności miękkie

Adzuna to wyszukiwarka ofert pracy, która wyświetla każdą ofertę, wszędzie.Chcemy być najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań pracy online. Przeszukujemy setki stron, dzięki czemu nie musisz tego robić Ty. Zbieramy tysiące ofert, dzięki czemu na Adzuna możesz odnaleźć każdą ofertę, wszędzie. Udostępniamy wiele opcji wyszukiwania oraz dane dotyczące rynku pracy,...

Więcej o "RAPORT ADZUNA – umiejętności..."


Archiwum »